تبلیغات
مطالب جالب از سراسر وب - 10 شایعه بزرگ تاریخ وب
لینکدونی مطالب جالب از سراسر وب بیک ماک
شماره پیامک ( sms ) بیک ماک : 30007654321144                                                                        bikmaksystem@gmail.com

موضوع : مطالب جالب
--------------------------------------

صدها سال است که انسان ها به پخش شایعه می پردازند . در بعضی موارد برای اهداف خاص و در موارد دیگر تنها برای شوخی و سرگرمی . در سال های اخیر با گسترش اینترنت و به خصوص انفجار اشتراک اطلاعات با وب 2 و ابزارهایی مثل یوتیوب و توییتر پخش شایعه و قابل باور کردن آن بسیار آسان تر شده است .

در این مطلب به 10 شایعه بزرگ تاریخ وب که خیلی ها در سراسر جهان آن ها را باور کرده بودند می پردازیم .

1 – هیولای مونتاک (2008)

در جولای سال 2008 انتشار مقاله ای در روزنامه محلی مونتاک واقع در نیویورک به همراه یک عکس منجر به پخش شایعه هیولای مونتاک شد . در این مقاله جنازه موجودی عجیب و ترسناک نشان داده می شد که به گفته این روزنامه در سواحل مونتاک پیدا شده بود . نکته جالب اینجاست که اگر چه صحت این موضوع هیچ وقت تایید نشد ، اما هیچ خبر و اطلاعیه ای هم در نفی آن منتشر نشد و هنوز هم هیچ کس نمی داند که آیا این موجود ترسناک واقعاً وجود داشته و در این صورت چه اسمی می توان برای آن گذاشت ؟ یک راکون ؟ یک لاک پشت دریایی بدون لاک ؟ یا یک سگ بوکسور !

2 – چگونه آیپادتان را با یک پیاز شارژ کنید (2007)

یکی از خنده دار ترین شوخی های وبی را سایت Household Hacker پخش کرده است . این سایت فیلمی را در یوتیوب منتشر کرد که نشان می داد چطور می توان یک دستگاه آی پاد را تنها با یک پیاز شارژ کرد ! نکته جالب این بود که آنقدر در این ویدیو دلایل علمی و منطقی برای این موضوع بیان می شود که در نگاه اول کاملاً باور پذیر است و به همین دلیل بود که این آموزش در ده ها روزنامه به چاپ رسید و کلی از ملت آیپاد هایشان را به پیاز وصل کردند . اما بعد از گذشته یک هفته این سایت نوشت : سر کار بودی داداش!

لینک ویدیو در یوتیوب ( می دانید که یوتیوب چیز شده است )

3 – پری شهر دربی (2006)

Dan Baines انگلیسی به عنوان دروغ اول آوریل سال 2006 در سایتش نوشت که توانسته لاشه یک پری را پیدا کند و حاضر است که آن را در eBay به فروش برساند . ظاهراً پری قلابی Dan زیادی خوب ساخته شده بود ، چون سایتش به راحتی 20000 ویزیتور پیدا کرد و حتی بعد از اینکه اعلام شد این پری قلابی است Dan ایمیل هایی دریافت می کرد مبنی بر اینکه بهتر است قبل از اینکه نفرین پری او را بگیرد جنازه اش را طی مراسمی به خاک بسپارد !

4- دختر 15 ساله یوتیوب (2006)

در سال 2006 دختری به ظاهر 15 ساله شروع به انتشار سری ویدیوهایی کرد که در آنها خیلی ساده درد و دل و از زندگی سختش با والدینی با عقاید عجیب و غریب مذهبی تعریف می کرد . این سری ویدیوها ناگهان به شدت محبوب شدند و با اینکه 2 ماه بعد معلوم شد که ساختی و دارای فیلمنامه هستند و حتی اسم بازگیر نوجوان هم معلوم شد ( جسیکا رز )  تا اواخر سال 2008 همچنان جزو پر بازدید های یوتیوب باقی ماندند .

لینک کانال مخصوص این سری ویدیو در یوتیوب

5- تلویزیون گوگل (2007)

شایعه تاسیس تلویزیون گوگل سال هاست که بگوش می رسد . بنابرین تعجبی نداشت که وقتی مارک اریکسون باهوش ویدیویی بسیار خوش ساخت به نام چطوری به سرویس بتای تلوزیون گوگل دسترسی پیدا کنیم منتشر کرد ، ملت موبه مو آموزش او را اجرا کردند و البته به باقالی ها راهنمایی شدند ! با وجود اینکه تلویزیون گوگل وجود خارجی ندارد ، ولی سایتی به نام HULU ساخته شد که بطور شگفت آوری به ویدیوی منتشر شده توسط مارک شبیه است .

لینک ویدیو در یوتیوب

6- بیل گیتس به شما همینطوری پول می دهد ( 2007 )

این درست است که بیل گیتس از طریق کمپانی بیل و ملیندا گیتس در سراسر جهان به مردم کمک رسانی و کار های خیریه انجام می دهد ، اما شایعه ای که در صورت فوروارد کردن یک سری ایمیل مربوط به مایکروسافت به حساب شما پول واریز می شود به هیچ وجه صحت نداشت . ماجرا از این قرار بود که ایمیل هایی به دست ملت می رسید که مایکروسافت و Aol در حال تست یک برنامه جدید ردیابی ایمیل هستند و به حساب کسانی که این ایمیل را به دوستانشان فوروارد کنند بسته به تعداد فوروارد پول واریز می کند . جالب اینکه ماجرا هنوز هم ادامه دارد و عده ای همچنان مشغول فوروارد کردن این ایمیل هستند !

7 – عنکبوت های غول پیکر در عراق (2004 )

این ماجرا هم از طریق یک ایمیل شروع شد . به این ترتیب که در آن از مردم خواسته می شد که برای سربازان آمریکایی در عراق دست به دعا بردارند . نه بخاطر اینکه جنگ خطرناک است یا آنها از خانوادشان دور هستند بلکه بخاطر عنکبوت های غول پیکر ماقبل تاریخ که در بیابان های عراق به سربازان حمله می کنند . این شایه البته به صورت خیلی محدودتر در جنگ اول خلیج فارس در سال 1993 ساخت شده بود که در آن بیان می شد که این عنکبوت ها 25 مایل در ساعت سرعت دارند. می توانند 10 ها متر در هوا بپرند و می توانند تا 10 اینچ طول داشته باشند.
ماجرا از آنجا قابل باور شد که همراه این ایمیل عکسی هم بود که سربازی را در حالی که یکی از این عنکبوت ها را در دست داشت نشان می داد. جالبتر اینکه این عنکبوت ها واقعاً وجود دارند اما نه به بزرگی و وحشتناکی که در عکس نشان داده می شد .بلکه این زاویه خاص عکس بود که عنکبوت زبان بسته را اینقدر ترسناک نشان می داد !

8- سگ هرکولی (2007)

در سال 2007 عکسی منتشر شد که در آن سگی به اسم هرکول ، با وزنی مادل 282 پوند و اندازه ای تقریباً برابر یک اسب نشان داده می شد . گرچه این عکس فوتوشاپی بود اما جالب اینکه قبلاً سگی به همین نام به عنوان بزرگترین سگ جهان معرفی شده بود و همین باعث باور پذیر شدن عکس شد. اما بطور مسلم این هرکول ، اون هرکول نبود !

9- جنازه بزرگ پا (2008)

سال گذشته 2 شایعه پران ! حرفه ای کفرانس مطبوعاتی به راه انداختند و در آن عکسی از جنازه یک بزرگ پا نشان دادند . شدت پخش این شایعه و عکس در سطح وب به قدری بود که حتی شبکه CNN هم به آن پوشش خبری داد . یک علاقه مند ساده هم 50000 دلار برای خرید این بزرگ پا به شایعه پراکنان پرداخت و تنها بسته بزرگی از یخ دریافت کرد . یکی از دو شایعه پران که پلیس بود از کار اخراج و نفر دیگر هم دادگاهی شد !

10 – نسخه وطنی : دختری که به کانگورو تبدیل شد (1386)

اما در نسخه وطنی پخش شایعه وبی ، حدودا 2 سال پیش بود که هرچه سایت پربازدید دارای لینکدونی و حتی چند سایت خبری معتبر ، خبر و عکسی را منتشر کردند مبنی بر اینکه دختر هلندی که برای لجبازی با مادر مسلمانش به قرآن او اهانت کرده بود بلافاصله آتش گرفته و به موجودی عجیب شبیه کانگورو تبدیل شده و در حال حاضر در بیمارستانی در هلند بستری است !
بحث راجع به این ماجرا در فروم ها و حتی محافل غیر مجازی به شدت بالا گرفته بود تا اینکه در نهایت معلوم شد موجود نشان داده شده در این عکس ، مجسمه ایست که در یک نمایشگاه هنرهای تجسمی در هلند نگهداری می شود .

منبع : www.sinaview.com


--------------------------------------
کد این مطلب 139900 می باشد . با ارسال این کد به شماره پیامک 30007654321144 برترین مطالب لینکدونی را مشخص کنید

نظرات () نوشته شده توسط بیک ماک سیستم در پنجشنبه 22 مرداد 1388 و ساعت 02:27 ق.ظ

+ مطالب گذشته
۱۵ نکته کامپیوتری که اگر ندانید باعث خنده دیگران می شوید
نحوه ی ساخت عسل توسط زنبور در یک شیشه
تصاویری بسیار زیبا از خشم طبیعت
میدونید چرا ما ایرانیها به پاپ کورن یا همون ذرت بو داده میگیم چس فیل؟؟؟
باز کردن در ماشین با گوشی موبایل
آسمان 2009 از نگاه ناسا ...
20 واقعیت جالب درباره مغز
خمیازه كشیدن و احساس همدردی
پای درد و دل های یک 2 جنسه ... !!!
10 شهری که جیب‌برها ، جیب‌تان را خالی می‌کنند!
آمریكا می‌خواهد نیمی از مردم جهان را با واكسن آنفلوانزای خوكی نابود كند !!!
سوتی های ایرانی و سوژه های خنده دار - سری 2
چرا هر چی مدال طلاست رو چین تصاحب می کنه ؟؟؟
تصویری از شنای بانوان +18
مجسمه هایی که شما را شوکه خواهند کرد
خطرناک ترین و عجیب ترین پنیر دنیا !!!
یک ماسک برای مبتلا شدن به آنفلوآنزای خوکی !
مشهورترین و سرشناس ترین ایرانیان در دنیا
تصاویری از سوژه های خنده دار اطراف ما ... !
بزرگترین اسکناس های دنیا و معادل آن ها به دلار امریکا
تحلیل شخصیت زیر دوش حمام
زمان ظهور حضرت مهدی ( عج ) و روز قیامت کی می باشد ؟
آیا 2012 پایان کار دنیا خواهد بود ؟
مجموعه ی 22 تصویر کارتونی و گرافیکی بی نظیر
حقایقی شگفت انگیز و جالب در مورد خواب دیدن
تصاویری تلخ و دردناک از دوقلوهای به هم چسبیده
شاهكار هنری حضرت علی(ع) : خطبه بدون نقطه !
ساخت بزرگترین کوه مصنوعی جهان
آموزش ساخت یک تخم مرغ تقلبی چینی که به تازگی در سوپر مارکت ها به فروش می رسد !
فقط یه لحظه این عکسو از این بالا بگیر برو پایین ... !!!
لیست آخرین پستها